Vestel 42PF9060 Smart Led TV İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda yeni aldığım tv Vestel 42PF9060 modelini inceleyeceğiz. Televizyonu alalı bir hafta oldu kısaca gözlemlerimi sizinle paylaşacağım.

Öncelikle televizyon Vestel’in en üst serisi olan 9 serisine ait ve fiyatı da diğer bilinen markalara göre gayet iyi. Televizyonun iyi yanları çerçevesi çok ince, panel kalitesi harika krom kaplamadan yapılmış, televizyonu fişe taktığınızda alt kısımdaki vestel logosu yanıyor isterseniz kapatabiliyorsunuz ama bana göre şık duruyor, 3Dkalitesi çok iyi sanki filmdeki karakterler yanınızda gibi hissediyorsunuz. HD yayın kalitesi tek kelimeyle harikaSD yayınlarda da kaliteli görüntü sunuyor. Dahili hd uydu alıcı içinde geliyor.

Olumsuz yönlerine geldiğimizde ilk olarak televizyonda dahili wi-fi bulunmayışı göze çarpıyor. Hali hazırda ethernet girişi hazır fakat kablosuz bağlanmak için vestel mağazasından wifi cihazı almanız gerekiyor. Her wifi cihazı olmuyor sadece vestel mağazalarında satılan cihazı almanız gerekli. Diğer eksi yönü kendi içindeki media player dts sesleri desteklemiyor yani video var ses alamıyorsunuz. Aac ses kodekli filmleri tercih etmeniz gerekiyor. Yeni karal yayına uyumlu değil. (dvb t2)

Televizyonun bazı fotoğraflarını paylaşmak istiyorum. Aklınıza takılan soruları yorum formundan iletebilirsiniz.

Örnek kanal geçişi videosu


D-Smart Modül Takılıyken Kanal Geçiş Hızları


TAG

Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.