Firefox Tarayıcısının Virüs Tarama Özelliğini Kapatın !

Firefox tarayıcısı gayet güzel ve hızlı. Neredeyse tüm işlemlerimi onunla hallediyorum. Fakat arada virüs taraması yapması benim çok fazla beklememe neden olabiliyor. Bu yüzden virüs taraması yapmasını istemiyorsanız bunu çok basit bir yöntem ile kapatabilirsiniz.
Aaslında kapatmanız güvenliğiniz açısından riskli. Ama bunun da çözümü var. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızda kurulu olan antivirüs programınız ile taratabilirsiniz. Herhangi bir tehdit aldığınızda dosyayı direk silersiniz. Ama bu işlemi yapmadığınızda sürekli indirdiğiniz resimler  bile tarama işleminden geçiyor ve bazıları çok uzun sürüyor. Bu sizin bilgisayarınızın performansının düşmesine neden olmakta.

Eğer kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin…

İlk olarak tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna about:config yazın ve onaylayın.
Karşınıza çıkan uyarıya Söz veriyorum, dikkatli olacağım!’a tıklayarak giriş yapıyoruz.Karşımıza birçok satır gelecektir.Hemen adres çubuğunun alt kısmında bulunan  süzgeç kısmına browser.download.manager.ScanWhenDone yazıyoruz. karşımıza sadece bu komut ile ilgili olanlar gelecektir. Arama yaptığınızda değerinin True olduğunu göreceksiniz. True’nun üzerine iki kere tıklıyoruz ve Falseolacaktır. İşleminiz bu kadar basit ve artık tarayıcınız tarama işlemi yapmayacaktır.


Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.